dr n. med.

Tomasz Maria Kercz

Członek Aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej

Lekarz stomatolog z wykształcenia, powołania i wewnętrznego przymusu (złośliwi twierdzą, że nieuleczalny pracoholik), z pasją wykonujący swój zawód od 35 lat w klinikach Stomatologia TMK oraz Vinci Clinic. W roku 2000 obronił pracę doktorską, która była podsumowaniem autorskich badań z zakresu dysfunkcji narządu żucia z wykorzystaniem różnych metod diagnostycznych.

Autor i współautor ponad 30 publikacji naukowych, w tym podręczników. Twórca, założyciel i redaktor naczelny portali Dentonet.pl (od 2000), Dentowizja.pl (od 2010) oraz czasopisma naukowego „e-Dentico” (od 2004). Pomysłodawca i organizator konferencji Asysdent (od 2014) oraz Konferencji Mistrzów Stomatologii (od 2018), spiritus movens wielu innych projektów i wydarzeń edukacyjnych.

Członek Akademii Pierre’a Faucharda oraz aktywny członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Ex-nauczyciel akademicki, wciąż z pasją współpracujący z młodym pokoleniem stomatologów i podnoszący swoje kwalifikacje na wielu kursach w kraju i za granicą, m.in. w Mediterranean Prosthodontic Institute (Hiszpania), University of North Carolina, School of Dentistry (USA), Bicon Institute in Boston (USA) oraz Curriculum Implantologiczne ITI (Szwajcaria).

Jego zawodowym credo jest holistyczne podejście do pacjenta – kompleksowe leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (diagnostyka, planowanie leczenia, protetyka, implantologia, chirurgia).

Na co dzień w swojej pracy łączy wrodzoną ciekawość małego chłopca z gorliwością neofity i zdroworozsądkowym podejściem do biznesu.