lek. stom.

Agnieszka Szygenda

Członek Aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej

W 1997 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu. Jest specjalistą stomatologii ogólnej, Aktywnym Członkiem PASE oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE). Ukończyła także roczny cykl szkoleń Curriculum Implantologicznego PSI.

Jako pierwszy lekarz stomatolog z Polski w roku 2013 zdała egzamin i otrzymała dyplom podsumowujący trzyletnie zaawansowane szkolenie protetyczne w Vienna School of Interdisciplinary Dentistry (VieSID) – Therapy and Treatment Concepts. W tym samym roku, również w Wiedniu, ukończyła roczny cykl szkoleń z zakresu techniki dentystycznej – Curriculum Gnathology and Occlusion in Interdisciplinary Dentistry with Focus on Dental Laboratory. W 2017 roku ukończyła czteroletnie zaawansowane szkolenie ortodontyczne pod kierownictwem prof. Sadao Sato: Orthodontics in Craniofacial Dysfunctions.

Od roku 2016 Agnieszka Szygenda licencjonowanym nauczycielem VieSID i prowadzi w Polsce szkolenia podstawowe i zaawansowane.

Na co dzień zajmuje się kompleksowym diagnozowaniem i leczeniem zarówno ortodontycznym, jak i protetycznym. Specjalizuje się w całościowych rekonstrukcjach zgryzu u pacjentów z dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych.