dr n. med.

Magdalena Pawelczyk-Madalińska

Członek Aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej

Specjalista periodontologii, implantolog. Stomatologia to jej pasja od wielu lat. Pracuje jako dentysta od 1990 roku.

Ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny, przy czym już na studiach zdobywała stypendia naukowe. Przez kilka lat pracowała jako konsultant w kilku szpitalach specjalistycznych oraz w specjalistycznej poradni. Periodontologią zainteresowała się już podczas studiów, miała dostęp do kanadyjskich podręczników z dziedziny stomatologii i medycyny jamy ustnej.

Fascynowała ją zawsze przyczyna i mechanizm chorób oraz możliwości ich leczenia. Przez wiele lat zdobywała wiedzę na kursach i szkoleniach organizowanych przez uczelnie medyczne i ośrodki doskonalenia zawodowego oraz praktyki szkoleniowe.

Od wielu lat stara się leczyć pacjentów w taki sposób, aby zachować jak najwięcej zębów i zdrowych tkanek. Przez kilka lat szkoliła lekarzy w dziedzinie profilaktyki i periodontologii na konferencjach w kraju i zagranicą, chcąc podzielić się zdobytą wiedzą. W 2007 roku napisała z kolegą podręcznik i wydała film pokazujący prawidłowe techniki pracy nowoczesnymi metodami. Stale poszerza swoją wiedzę i ciekawi ją postęp techniki oraz nowe możliwości pomocy pacjentom.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologii, Polskiego Stowarzyszenia Implantologii, Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, International Federation of Estetic Dentistry IFED, członek zarządu Stowarzyszenia ,,Z Uśmiechem”, propagującym profilaktykę przeciw nowotworom jamy ustnej. Właściciel FAN-DENT Centrum Stomatologii i Periodontologii w Gdańsku od 1999 roku.