Certyfikowany Implantolog. Diplomate DGOI, ICOI, PSI, Kois Center Mentor.

MPI -IPP Graduate, Steigmann Curriculum Graduate.

Lekarz stomatologii i medycyny, ukończył dwa fakultety na Śląskiej Akademii Medycznej w 2002 r.

Specjalizuje się w: Rekonstrukcji Zgryzu, Implantologii, Stomatologii Estetycznej, Protetyce  i Implantoprotetyce, Endodoncji mikroskopowej, Diagnostyce Czynnościowa Narządu Żucia i Leczeniu Zaburzeń Okluzyjnych.

Podchodząc do pracy z pasją i entuzjazmem od początku swojej drogi zawodowej stale podnosi swoje kwalifikacje i kompetencję na szkoleniach w kraju i za granicami. Łącząc wiedzę stomatologiczną i z zakresu medycyny ogólnej dla dobra swoich pacjentów.

Absolwent jedynej w swoim rodzaju prestiżowej podyplomowej Szkoły Stomatologii KOIS Center w Seattle USA  oraz student Dawson Center USA.

https://www.koiscenter.com/profile/dr-tomasz-sypien-bielsko-biala/

Absolwent kursów Digital Smile Design z zakresu projektowania uśmiechu z wykorzystaniem komputera.

Absolwent Curriculum implantologicznego dr Mariusa Steigmanna z Heidelbergu.

Student Hürzeler/Zuhr Dental Education Institute w Monachium.

Absolwent Curriculum Implantologii – BICON Istitute Boston.

Ukończył edycje Programu Implantoprotetycznego odbywającego się w Mediterranean Prosthodontic Institute – MPI (Hiszpania Rojas) oraz na University of North Carolina (USA). Jest to III stopniowy zaawansowany kurs protetyki implantologicznej na Mediterranean Prosthodontic Institute w Castellon w Hiszpanii którego dyrektorem jest dr Fernando Rojas Vizcaya.

http://prosthodontics.es/

W 2008 r ukończył  Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie  Goethego we Frankfurcie uzyskując europejski tytuł Implantologa  (program specjalizacji zawodowej objęty systemem akredytacji ECTS (European Credit Transfer System)).

Wieloletni członek PSI – Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz ICOI – International Congress of Oral implantologists.

Posiada akredytację ICOI Diplomate, potwierdzoną zdanym egzaminem i prezentacją przypadków leczenia implantologicznego przed komisją.

Członek PASE Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. W roku 2021 został przyjęty w poczet Aktywnych Członków Stowarzyszenia.

Dzięki wieloletniej pracy i zaangażowaniu uzyskał certyfikacje BICON Institute Boston jako wykładowca. Uczestnik szkoleń i kongresów w kraju i za granicą.

Autor i współautor prac naukowych z dziedziny stomatologii – implantoprotetyki

W praktyce chcąc  szerzyć zdobytą wiedzę prowadzi centrum szkoleniowe dla lekarzy z zakresu implantologii, implantoprotetyki i okluzji.

Realizuje z pasją misję polegającą na oferowaniu swoim pacjentom złożonych planów leczenia dzięki kompleksowej diagnostyce oraz multidyscyplinarnemu wykształceniu.

W wolnym czasie pasjonat muzyki wszelakiej. Podróżnik. Fotograf.