dr n. med.

Aneta Grochowina

Członek Aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończyła w 2002 roku. Przez pierwsze lata swojej praktyki zawodowej pracowała w kilku gabinetach stomatologicznych w Legnicy, Lubinie i w Łodzi.

W 2008 roku rozpoczęła wieloletnią współpracę z dr. n. med. Tomaszem Marią Kerczem, z którym od 2014 do 2018 roku wspólnie prowadzili Vinci Clinic w Łodzi, miejsce, w którym szczególną uwagę przykładali do dokładnej diagnostyki. Następnie wykonywali kompleksowe, wielospecjalistyczne rehabilitacje układu stomatognatycznego. Był to ważny okres w jej życiu zawodowym. Zdobyła wówczas ogromne doświadczenie, ugruntowała swoją wiedzę i umiejętności.

Od września 2018 roku powołała do życia swoją autorską klinikę Aneta Clinic Dental Art, gdzie wspólnie z zespołem lekarzy i higienistek, zapewniają pacjentom kompleksową, wielospecjalistyczną opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie. Precyzja, rzetelność i empatia, poparte wiedzą i najnowszymi technologiami wyróżniają ich filozofię holistycznego podejścia do diagnozowania i leczenia stomatologicznego.

W 2013 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie radiologii i endodoncji. Dysertacja pt.: „Ocena jakości wypełnienia kanałów korzeniowych w obrazach tomografii wiązki stożkowej. Badania epidemiologiczne” została wyróżniona podczas jej obrony.

Dr n. med. Aneta Grochowina ukończyła Curriculum z zakresu implantologii i implantoprotetyki w MPI (Mediterranean Prosthodontic Institute) u dr. Fernando Rojasa-Vizcayi i w School of Dentistry The University of North Carolina (prof. Lyndon Cooper) w 2014 roku.

W latach 2015 – 2016 odbyła szkolenia z zakresu implantologii i implantoprotetyki w Bostonie (Bicon Implants Institute, dr Rainier Urdaneta, dr Shadi Daher), Rzymie (prof. Mauro Marincola) i w Wiedniu ( prof. Rolf Ewers). Jest absolwentką Curriculum Dawson Academy z zakresu kompleksowej diagnostyki i rehabilitacji narządu żucia w uwzględnieniem funkcjonalnej okluzji. W 2017 roku w Bazylei i Frankfurcie ukończyła Curriculum z implantologii.

Obecnie jest w trakcie podyplomowych studiów masterskich z zakresu periodontologii i implantologii na Uniwersytecie DTMD w Luxemburgu.