"Diagnostyka techniczna i podejście estetyczne"

Giuseppe Romeo

W ciągu ostatnich 20 lat poczyniono znaczne postępy w dziedzinie odbudowy estetycznej.
Ewolucja ta wynika nie tylko z wymagań estetycznych pacjenta, ale także z dobrych relacji między dentystą a technikiem dentystycznym.
Klinicysta powinien znać kroki techniczne, aby ułatwić proces technikowi, a laboratorium powinno znać kliniczne kroki operacyjne z możliwymi trudnościami w jamie ustnej, aby technik mógł opracować więcej technik, aby pomóc dentyście w jego pracy.

CV

Urodzony w Port Chester , Nowy Jork , USA.
Właściciel Oral Design Center w Turynie we Włoszech.
Kształcił się w zakresie techniki dentystycznej w Turynie we Włoszech, a następnie przez dwa lata studiował na Uniwersytecie Genewskim.
Ukończył edukację we Włoszech i za granicą, pracując w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii.
Publikował obszernie zarówno we włoskich, jak i międzynarodowych czasopismach. Przyczynił się również do powstania podręczników „Estetyka i precyzja. Procedury kliniczne i techniczne” wraz z dr Domenico Massironi i panem Romeo Pascetta (przetłumaczone na osiem języków) oraz „Stomatologia estetyczna i odtwórcza” napisanej wspólnie z dr Douglas Terry i panem Willi Geller.
Obie książki zostały opublikowane przez Quintessence Publishing.
Jest zaangażowany jako Associate Editors w Dental Technology of the International Journal of Esthetic Dentistry (IJED).
Należy do kilku prestiżowych organizacji, takich jak Oral International Foundation, American Academy of Esthetic Dentistry (Fellow Member), European Academy of Esthetic Dentistry (Active Member), Italian Academy of Esthetic Dentistry (Active Member), European Society of Cosmetic Dentistry (Active Member), European Academy of Digital Dentistry (Executive Council Member) i American Microscope Enhanced Dentistry (Fellow Member).
Był adiunktem klinicznym na Wydziale Stomatologii Odtwórczej Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles, USA.